aneb další povedené Setkávání!

Veterán Party 2015 na Chvalské tvrzi se vydařila. Krása automobilů s často pohnutou historií brala dech. Strhující bylo i nadšení majitelů v půvabných dobových kostýmech. Návštěvníků přišla spousta a jsme rádi, že letos mohla být při tom v rámci Počernických Setkávání i DM Divizna!


Díky panu Brunnerovi a Klubu historických vozidel Horní Počernice jsme se stali jednou ze součástí Veterán Party 2015. Na starosti jsme měli přípravu soutěžních úkolů pro projíždějící posádky na stanovišti na Křovinově náměstí. Děti z Divizny pro ně už předem připravily drobné dárky a soboty s „Veterány“ se nemohly dočkat.
Velkým zážitkem pro nás byla hlavně cesta stařičkým historickým autobusem na slavnostní zahájení akce. Pomalá jízda, dřevěné lavice v autobuse, řidič sympaťák v uniformě – pro všechny nebývalá věc! Užili jsme si ji především díky podpoře Nadace VIA, která nám umožnila pronájem krásného historického autobusu. Děti s postižením, děti z azylového domu a jejich kamarádi se tak mohli společně vypravit na zahájení akce a spousta lidí během dne naopak přijížděla za námi na stanoviště.
Na stanovišti U Divizny jsme kromě úkolů pro přijíždějící posádky připravili i pohodové zázemí pro děti. V krásné zahradě azylového domu mohly řádit v skákacím hradu, užít si soutěží a spousty sladkostí za odměnu. Děti zdravé, děti se zdravotním postižením i děti z azylového domu si společně vychutnaly nejen krásu veteránů, ale i slunečný den a své „Setkávání“. Jsme za to moc rádi. S velkou pomocí pana Brunnera z Klubu historických vozidel, Gábiny Selingerové a Anety Voldřichové z SKP HoPo a Nadace VIA se nám tak opět podařilo zasadit maličký a důležitý dílek do pestré mozaiky projektu „Počernická Setkávání“ - „Mluvme spolu“.

veterany 1veterany 2veterany 3veterany 4 veterany 5veterany 6

Mluvme spolu