V sobotu odpoledne to v sokolovně TJ Sokol Horní Počernice vypadalo jako na pohádkovém bále. Víly, princezny, královny, piráti, loupežníci, navrch Masopust a jeho kamarád vlk! Dětský masopustní bál měl báječnou atmosféru a program nabitý do poslední vteřiny. Sympaťačky Anča s Barčou z Divadla ze skříně dětem svěřily, jak moc se těší na jaro, až se nakonec těšili úplně všichni. DJ Mirek a Luboš to na dětské diskotéce rozpálili tak, že děti to málem nestíhaly vytáčet a z vlka se jen lilo!

Nejkrásnější masky a nejlepší tanečníci si odnesli Počernické superkoblihy a plyšáky, děti z azylového domu si vytančily dort, ale co pro nás všechny bylo vůbec nejdůležitější - bez ohledu na zdravotní nebo jiný handicap jsme prožili společné parádní odpoledne! Jak se svěřila jedna maminka: „Jsem moc ráda, že moje dítě se setkalo s dětmi se zdravotním postižením a dětmi z azylového domu. Bylo pro mě úžasné sledovat, jak jakákoli bariéra v dětském světě přirozeně padá. Všichni si hráli společně, drželi se za ruce, smáli se a upřímně, v běžném životě mnoho takových příležitostí není!“

V rámci projektu Mluvme spolu akci připravili středisko DM CČSH Divizna, Hopáci, TJ Sokol Horní Počernice a Nadace VIA.

Poděkování patří všem dobrovolníkům, organizátorům tomboly, tvůrcům masek, našemu Masopustovi Jirkovi Stiborovi a vlkovi Lence, která se statečně vařila celé odpoledne v kůži vlčí, jen aby děti měly radost. Děkujeme ale hlavně všem dětem i rodičům, kteří přišli a společně jsme dokázali, že „Mluvme spolu“ u nás v Horních Počernicích opravdu platí!

Užijte si bál spolu s námi ještě na fotografiích Masopusta Jirky Stibora.

masopust masopust masopust masopust masopust masopust masopust masopust

Mluvme spolu